Dzień Dziecka na placu zabaw

Coroczne święto naszych pociech zbliża się wielkimi krokami, warto więc już  teraz pomyśleć, co kupić dzieciom z tej okazji. Możliwości jest wiele, w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo mnóstwo produktów, które spodobają się każdemu maluchowi. My jednak proponujemy, by Dzień Dziecka stał się sposobnością do urządzenia przydomowego placu zabaw. Przygotowaliśmy atrakcyjną promocję na wybrane drewniane zestawy renomowanej firmy Jungle Gym, które będą świetną zachętą do figlowania na świeżym powietrzu. Taki prezent na pewno nie ujdzie uwadze smykom i będzie dla nich uciechą nie tylko na jeden sezon.

Jungle Gym- Promocja

Jeszcze tydzień i przyjdzie długo wyczekiwana wiosna, takie słyszymy prognozy, a wraz z nimi mamy dla Was Promocję. Jungle Gym proponuje Wam trzy place zabaw w niższej cenie: Jungle Gym Lodge 2999 zł, kombinacja Gutek 3299 zł, oraz kombinacja Super King 5399 zł. Promocja trwać będzie od 19 do 29kwietnia. Jugnle Gym to najwyższa jakość drewna, ciekawe kombinacje i bezpieczne rozwiązania placów zabaw. Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania w wielkiej WIOSENNEJ obniżki cen.

Zimowe zabawy w ogrodzie

zimowe zabawy w ogrodzieZimą w ogrodzie zabawy na śniegu z dziećmi są fantastycznym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Sanki, lepienie bałwanów, robienie fortec śnieżnych to nie które z propozycji zbaw. Kiedy śnieg dopisuje ale nawet kiedy jest go mniej plastikowe sanki są idealnym rozwiązaniem. Lekkie szerokie z płozami i kierownicą są szybkie i sterowne. Dzieci z łatwością pociągną rodziców , a dla mamy i taty zabawa na sankach nie będzie wymagała wysiłku.

W ogrodzie kiedy zimą jest wszystko otulone śniegiem, przejażdżki kolorowymi sankami są świetną zabawą. Wesoła zabawa jest możliwa kiedy mamy dobre plastikowe sanki. Zaskakująco wygodne  nawet dla większego rodzica. Bawiąc się z dziećmi sami odpoczywamy , ogród zimą dostarcza nam radości ,sanki mkną po śniegu, możemy je łączyć tworząc kuligi czy robić zawody w przejazdach sankami.

Latem w ogrodzie królują zabawy na placu zabaw, który zimą może stanowić bazę w zabawie w śnieżkową wojnę. Drewniane place zbaw są zaimpregnowane i bez problemów znoszą zimy w naszych ogrodach Decydując się na własny plac zabaw dbaliśmy o bezpieczeństwo i rzetelność wykonania. Kiedy wybieramy zabawki ogrodowe pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych pociech. Bezpieczne sanki dają satysfakcję z udanej zabawy. Przejażdżki sankami czy zjazdy z górki spacery zimową porą i trochę sportu rozwijają nasze dzieci , hartują ich, wspólna zabawa jest niezastąpiona.

Nie każdy lubi zimowe sporty ale warto zachęcać od najmłodszych lat dzieci zabawą na śniegu , jazda na sankach jest dobrym początkiem. Dzieci korzystając z zabaw w ogrodzie oswajają się z zimą i jej urokami. Każdy z ans pamięta swoje orły na śniegu i zabawy na sankach sprawmy aby i nasze dzieci miały tak miłe wspomnienia. Mając do dyspozycji swój ogród nawet nie wielki wykorzystajmy go o każdej porze roku.

Prawo budowalne a plac zabaw

Jeśli mówimy o placu zabaw, nie zawsze wiemy, że w myśl ustawy o prawie budowlanym, gdzie w Dz. U z 1994 roku czytamy, że „Ilekroć jest mowa o obiekcie małej architektury należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności: użytkowe, służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki,”. Place zabaw, choć nie są w niej wymienione, to w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2002 roku, już tak. Dlatego place Prawo a plac zabawzabaw należy traktować jak obiekt małej architektury, który wymaga projektowania i instalowania w sposób, który umożliwia spełnianie głównych wymagań bezpieczeństwa konstrukcji, odpowiedniego bezpieczeństwa pożarowego i użytkowanego, jak również odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych, które nie spowodują żadnych problemów a, samo użytkowanie placów zabaw musi być zgodne z przeznaczeniem i wymaganiami środowiskowymi, jak również powinny być utrzymywane w odpowiednim stanie technicznym czy estetycznym.

Prawo a plac zabaw – hałas?

Ta sama ustawa określa także odpowiednią ochronę osób trzecich przed negatywnym wpływem na ich życie, placu zabaw. Chodzi tu o uciążliwości hałasu, wibracji, zakłóceń elektrycznych, czy promieniowania, ze szczególnym naciskiem na hałas. Nie może on, bowiem kolidować z dobrym życiem żadnej osoby, nie zagrażać jego zdrowiu i nie zakłócać jego snu, odpoczynku czy pracy.
Przy budowie placu zabaw, ustawa mocno wpływa również na lokalizację budowy. Jeśli jest to element małej architektury, nie wymaga on pozwolenia na budowę, ale wystarczy tryb pozwolenia na budowę, wydanego przez odpowiednie osoby odpowiedzialne. Ważna jest tu najlepiej wybrana lokalizacja. Jest to minimum 10m od granicy obszaru kolejowego, 20 m od skrajnego toru kolejowego z osobnymi odległościami od budynków mieszkalnych, szpitali, domów opieki Budowa placu zabawspołecznej, obiektów rekreacyjno-sportowych, budynków związanych z wielogodzinnym pobytem dzieci i młodzieży powinny być zwiększone, w zależności od przeznaczenia budynku, w celu zachowania norm dopuszczalnego hałasu w środowisku, określonych w osobnych przepisach.

Plac zabaw musi zostać skontrolowany

Wszystkie wyznaczniki odpowiedniego budowania placu zabaw wymagają odpowiedniej kontroli, co najmniej raz na 5 lat. Oczywiście zazwyczaj jednak wykonuje się je sezonowo i często, uwzględniając bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci, co zawarł Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w swoim komunikacie, z 4 lipca 2008 roku, skierowanym do właścicieli i zarządców placów zabaw.

Grafika pochodzi z portalu http://www.pe.com/

Plac zabaw dla najmłodszych

zjeżdżalnia

W kalendarzu wiosna, a za oknem śnieg! Wszyscy z utęsknieniem czekają na ciepłe, słoneczne dni szczególnie rodzice tych najmłodszych dzieci, które jeszcze nie miały okazji poznać świataplaców zabaw. Właśnie dla tych osób mamy, ciekawe produkty do dziecięcej części ogrodu. Na początek dziecko nie potrzebuje wiele, wystarczy mała plastikowa piaskownica, równie niewielka zjeżdżalnia zwana modelem XS dla najmłodszych http://www.activegarden.pl/place-zabaw/zjezdzalnie/zjezdzalnia_xs_spiderman_smoby do tego dołączmy zestaw wiaderko i łopatka i pełnia szczęścia zamieszka w waszym ogrodzie. Ciekawi jesteśmy co jeszcze znajduje się w Waszym zestawie dla najmłodszych?

Letnie zabawy a piaskownica

piaskownica biedronka

Ledwie się obejrzeliśmy, śniegi stopniały a za oknem mamy dużo słońca, jeszcze chwila i zawita do nas lato. Z tej okazji warto zastanowić się jak możemy umilić czas dzieciom, a zarazem ochłodzić je w upalne dni. Wiele znanych marek wypuściło serie piaskownic z możliwością nalania do niej wody, dzięki czemu szybko zamienia się w mini basen ogrodowy. Najczęściej są to kolorowe piaskownice z tworzywa o niebanalnych kształtach. Taka zabawka ma wiele zalet przede wszystkim jest niedroga, mała i funkcjonalna. Dodatkowa pokrywa chroni piaskownicę przed zabrudzeniami i deszczem.  Dzieci uwielbiają zarówno zabawę w piaskownicy jak i pluskanie się w wodzie. Może jest to dobry prezent na dzień dziecka. Co wy uważacie na ten temat?

Nowości wśród zabawek ogrodowych.

W sklepie pojawiły się zabawki ogrodowe, w śród nich znajdziemy piłki do skakania i trampoliny, meble ogrodowe dla dzieci, skrzynie do siedzenia z pojemnikiem na ogrodowe zabawki czy, leżaki dla dzieci. Szeroka gama produktów zapewnia, że znajdziemy w tym roku wiele nowości. Trampoliny są profesjonalnie wykonane, bezpieczne do ustawieni a w ogrodzie. Berg gwarantuje sprawdzone i profesjonalne trampoliny z siatkami zabezpieczającymi oraz drabinkami w modelach o większej średnicy.

Do skakania dla mniejszych dzieci.

Skakance dmuchańce ileż to ja naszukałam się tych niesamowitych dmuchanych trampolin na active garden dostępne są marki Little Tikes, z pełnym wyposażeniem dmuchawą i łatkami, do skakania zamki ze zjeżdżalniami. Wszystkie zabawki są bezpieczne, dmuchańce są bardzo dobra inwestycją w zabawki do ogrodu, jako dodatkowy plac zabaw latem. W dziale zabawek ogrodowych, nie może zabraknąć serii dla dzieci stolików, do zabawy, piaskownic i stołów woda – piasek. Wiele możliwości zabawy i tworzenia w piasku piaskownice Little Tikes i Smoby to coś naprawdę ekstra dla chłopców i dziewczynek o d 4 lat. Piłki z postaciami Hello Kitty czy Kubusia Puchatka będą zachwycać najmłodsze dzieci, brykanie i skakanie po ogrodzie daje i starszym dzieciom wiele radości.

Dla rodziców odkryłam świat gokartów, rowery na czterech kołach kierownicą jak w samochodzie, sprawią, że wraz z dziećmi rowerowe wycieczki nabiorą nowego wymiaru. Ciekawe wzory gokartów, ale Berg Toys gwarantuje stabilne zawieszenie, szerokie koła i regulowane siedzenia, które ułatwiają jazdę w terenie.

Berg Toys to także sprzęt sportowy bramki czy gokarty dla dzieci i dorosłych.

Wiele nowości w tym sezonie nie umknęło mojej uwagi, miłośnicy narodowego sportu piłki nożnej będą zachwycenie bramkami Berga o różnej szerokości a nawet wysokości, z profesjonalną siatką o gęstych lub szerszych oczkach a Łatwy montaż do gruntu i demontaż podczas koszenia trawy jest niewątpliwym atutem bramek Berg Toys.

Jednak to domki dla dzieci do ogrodu zaskoczyły mnie swoją dbałością o szczegóły. Moim marzeniem stało się posiadanie domku Step 2,Smoby czy Little Tikes. Każda marka proponuje nam wiele kolorowych i ciekawych domków z postaciami z bajek, na wzór prawdziwych domów, wiejskich chatek, domków piknikowych. Wybór jest ogromny, z każdym kolejnym oglądanym, przez mnie domkiem, byłam, co raz bardziej zachwyconymi kolorami i różnorodnością, dodatków i rozwiązań. Namioty, patia, domki sklepy, stacje benzynowe to tylko nie liczne przykładowe rozwiązania w domkach ogrodowych dla dzieci.

Temat domków jest  wart szerszego przedstawienia dlatego zapraszam do przeczytania kolejnego wpisu na naszym blogu w  którym domki, piaskownice, zjeżdżalnie czyli wszytko co plastikowe w ogrodzie zapraszam.

Hop- hop do ogrodu

Małe, a cieszy.

pilkiDzieci mają niekończące się zasoby energii: lubią brykać, skakać, hulać i szaleć, a my rodzice nigdy za nimi nie nadążamy. Activegarden zna sposób, aby zapewnić dzieciom możliwość miłego wykorzystania tej energii, a rodzicom odrobinę spokoju. Piłki do skakania, tanie, małe i dostępne dla każdego- piłki z uchwytem dla dzieci od 3 lat świetnie sprawdzają się na początkowym etapie rozwoju równowagi. Dziecko może jej używać za równo w domu jak i w ogrodzie dzięki czemu piłka ta staje się zabawką całoroczną. Za niewielkie pieniądze mamy doskonały umilacz czasu i pochłaniacz dziecięcej energii. Jak wygląda rozrywka w waszym ogrodzie? Preferujecie piłki, dmuchańce czy trampoliny?

Choć w ogrodzie zima

Ogrodowy plac zabaw Jungle GymChoć w ogrodzie zima to już teraz warto zaplanować swój ogród z nadchodzącym latem. Może nadszedł czas na znalezienia miejsca do zabawy dla naszych dzieci. Kiedy mamy do dyspozycji kawałek ogródka możemy wygospodarować miejsce na plac zabaw?

Postarajmy się, aby było to miejsce do zabawy i wypoczynku, bezpieczne z równym podłożem, w miejscu gdzie będzie widoczne z domu. Ogrodowy plac zabaw ma służyć nam przez kilka, kilkanaście lat, dlatego dobrze jest przemyśleć jego miejsce i konstrukcję, czy zdecydujemy się na plac zabaw z drewna, a może na połączenie plastiku i drewnianych konstrukcji. Gotowe zestawy placów zabaw są połączeniem huśtawek ze zjeżdżalniami, które są połączone podestami a wejścia w postaci drabinek bądź ścianek do wspinaczki są wyzwaniem dla naszych dzieci.

Zrób to sam!

Jednak wielu Panów zapewne będzie chciało samemu zbudować plac zabaw, co montaż ogrodowego placu zabaw, plac zabaw, plac zabaw do ogrodu, place zabawwymaga posiadania wielu narzędzi i czasu. Możemy zdecydować się Panowie, na kompromis decydując się na drewniany plac zabaw do ogrodu, który sami możecie złożyć i skomponować. Drewniane place zabaw w postaci modułów, możemy łączyć ze sobą i rozbudowywać z biegiem lat. Poszczególne części są zaprojektowane tak aby zjeżdżalnie i huśtawki można było połączyć ze sobą , każdy moduł składa się z wysokiej platformy z domkiem na najwyższej wysokości oraz zjeżdżalni. Całość jest do złożenia zgodnie z załączoną instrukcją samodzielnie lub możemy skorzystać z  usługi montażu.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż ogrodowego placu zabaw, dobrze jest przygotować się do tego już teraz w zimie i wczesną wiosną tak, aby dzieci mogły z niego skorzystać jak tylko zrobi się ciepło. Musimy mieć przygotowane miejsce na plac zabaw. Takie, które będzie dobrze nasłonecznione przez część dnia, pamiętajmy, aby plac zabaw był ustawiony tak, aby był w nim lekki przewiew ze względu na drewnianą konstrukcję, ale przede wszystkim na nasze dzieci. Kiedy nadejdą upalne dni lekki wiaterek schłodzi dzieci podczas zabawy.

Place zabaw mocujemy do podłoża za pomocy stalowych kotw, załączonych do zestawów. Należy wkopać oczywiście belki konstrukcji, aby plac zabaw był stabilny. Zjeżdżalnie są w większości placów z plastiku i są mocowane do konstrukcji placu zabaw. Huśtawki inne dodatki czy akcesoria na plac zabaw jak liny, do huśtania, dodatkowe akcesoria, jak teleskopy czy lornetki, będą ciekawą zachętą do różnych zabaw.

Ważne jest, aby plac zabaw miał wiele funkcji nawet na małej powierzchni i aby był dostosowany do możliwości naszych dzieci. Wtedy pokonywanie przez dzieci kolejnych swoich możliwości sprawi, że plac zbaw będzie wiecznym wyzwaniem.